فروم سیستم های صوتی

جستجوي پيشرفته
امروز پنج شنبه Mar 23, 2017 12:43 pm

همه زمانها با ساعت محلی UTC + 3:30 [ DST ] تنظیم شده اند

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: سیستم صوتی برای جیپ واگونیر
پستارسال شده در: يکشنبه Aug 28, 2016 12:44 pm 
آفلاين
روی خط 0 دسیبل!

تاريخ عضويت: يکشنبه Apr 24, 2016 2:02 am
سلام خدمت شما
من قصد دارم روی ماشینم که جیپ آهو هست یک سیستم صوتی نصب کنم ولی‌ تجربه‌ای تو این زمینه ندارم
اکثر پروژه‌های دوستان رو مطالعه کردم و نسبت به خواستم که سیستم با صدای شفاف بود و چرخیدن تو بازار اول به این نتیجه رسیدم
پخش : alpine 145
دو جفت کامپوننت هرتز:hertz esk165

آمپلیفایر کامپوننت: ground power gp4200

آمپلیفایر سـاب ووفر :ground power gp300

سـاب ووفر باکس: hertz ebx250

خازن : stinger 10F

پاک سیم : stinger g6

آّر سی‌‌ای اضافه

کیک پانل برای درهای جلو و عقب

خلاصه بعد از کلی‌ گردش که به نتیجه بالا رسیدم ،توی ماشین یکی‌ از دوستان که نشستم و سیستمی‌ تقریبا در همین سطح بسته بود کلا ناا امید شدم !

چون ماشین‌های ما اولا قدیمی‌ هستن و دوما فقط مصرف کوه و بیابون دارن اتاق همیشه در حال ریختن از بس صدا میده و باد هم که تا حدودی میپیچه داخل ماشین، صدای موتور ۶ سیلندر جیپ هم به همهٔ اینا اضافه شده بود و اصلا اون صدایی که من فکر می‌کردم می‌تونم از سیستم بشنوم وجود خارجی‌ نداشت!!!
با توضیحات بالا به این نتیجه رسیدم که ارزش نداره که بخوام روی این ماشین این هزینه رو برای سیستم بکنم، از طرفی‌ هم می‌خوام در کنار حجم صدا یه کیفیت قابل قبولی هم داشته باشم ولی‌ با تجربه‌ای که تو ماشین دوستم داشتم به این نتیجه رسیدم که روی این ماشین واقعاً هزینه‌ای که قراره بکنم بخش زیادیش از دستم میره
حالا تصمیم گرفتم با ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومن سیستم رو جعم کنم (البته پخش رو دیگه نمیخرم و از دو تا پخشی که از قبل دارم استفاده میکنم) ولی‌ چون کلی‌ وقت گذاشتم تا سیستم بالا رو انتخاب کردم الان اصلا نمیتونم چیزی جایگزین کنم !!!!
موسیقی که گوش میدم هم کلاسیک، بلوز ، الکترونیک و پاپ ایرانی‌ هست.

انتظارم از سـاب ووفر هم اصلا ویبره نیست

ممنون میشم برای انتخاب موارد زیر راهنماییم کنید:
استیج جلو که داخل درها نصب می‌شه ولی‌ تو در فضا دارم برای ساخت کیک پانل

استیج عقب که برای هر باند یه کیک پانل باکس جدا می‌خوام بسازم

آمپلی فایر ۴ کانال

سـاب ووفر و باکس(آیا استفاده از سـاب ووفر باکس‌های شلو که ضخامت کمی‌ دارن مثل R2SD4 12 و یه باکس ۳۵ تا ۴۰ لیتری صدای مورد نذاره من و با توجه به فضای زیاده ماشین تامین می‌کنه ؟ چون همیشه مشکله کمبود جأ داریم تو قسمت بار)

آمپلیفایر سـاب ووفر

پک سیم

پخش : ۹۸۷۴ آلپاین یا کنوود 7006

در ضمن این دو تا ارتقا هم روی ماشین انجام دادم البته برای سیستم قبلی این کار و کردم ولی دیگه انجام شده!

۱:دو عدد باطری ۶۴ آمپر روی ماشین نصب شده

۲: بیگ ۳ با سیم گیج ۰ هم انجام شده

پیشاپیش ممنون از راهنمایتون

بالا
 مشخصات  
پاسخ بهمراه نقل قول  
 موضوع پست: Re: سیستم صوتی برای جیپ واگونیر
پستارسال شده در: سه شنبه Aug 30, 2016 1:26 pm 
آفلاين
روی خط 0 دسیبل!

سلام مجدد خدمت دوستان

بد از اینکه دوباره شروع به تحقیق در مورد سیستم و گزینه‌های پیش روم کردم به این نتیجه رسیدم که بهتره فعلا فقط یک سـاب ووفر و یک جفت کامپوننت و یک امپیلیفایر ۴ کانال و پک سیم بگیرم برای راه اندازی همهٔ این موارد، که فکر کنم تو فضای داخل ماشین من که خیلی‌ زیاده پاسخگو نباشه
این موارد رو انتخاب کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

اینها رو هم از این جهت انتخاب کردم که اگر جوابگوی فضای ماشین نبود بتونم یه کمپ اضافه کنم با همین آمپلیفایر و یه آمپلیفایر مونو بگیرم برای سـاب ووفر

hu: kenwood 7006 (موجوده)

comp: hertz esk 165

amp: Helix MA40FX

sub: Helix match MW 12W-D

enclosure : sealed box

wire: ?!!!

دوستان ممنون میشم راهنمایی‌ بفرمایین که آیا تو این رنج انتخابهای دیگیی‌ دارم که بهتر باشه ؟

دوستان کسی‌ صدا و عملکرد سـاب ووفر‌های شلو رو شنیده ؟ مثل راکفرد شلو یا این مدل هرتز Hertz ES F30.5؟

بالا
 مشخصات  
پاسخ بهمراه نقل قول  
پستارسال شده در: چهارشنبه Sep 07, 2016 3:21 am 
آفلاين
80 دسیبل!

تاريخ عضويت: چهارشنبه Mar 27, 2013 3:30 pm
خودرو: Pars ELX
پخش: Alpine 145E
آمپ اسپیکرها: Audison Voce Quattro
اسپیکرهای جلو: JBL 608 MkII
اسپیکرهای عقب: Jbl 608 Mk II
ساب ووفر: GrandZero 300SQ
آمپ ساب ووفر: Audison Voce Uno
با سلام
با توجه به خواسته شما و وجود نویز داخل ماشین و باقی شرایط
به نظرم برای شما کامپوننت نمیتونه کافی باشه مخصوصا در رده های پایین که به هیچ عنوان
چون سریع به دیستروشن صدا میرسید .
به نظرم صلاح برا این هست که از کواکسیکال های با کیفیت استفاده کنید
اون سـاب ووفر مچ که انتخاب کردید برای نصب در جاهای فابریک ماشین هست و به شدت ناامید خواهید شد

بالا
 مشخصات  
پاسخ بهمراه نقل قول  
پستارسال شده در: جمعه Sep 09, 2016 8:06 pm 
آفلاين
روی خط 0 دسیبل!

alireza.shakouri نوشته است:
با سلام
با توجه به خواسته شما و وجود نویز داخل ماشین و باقی شرایط
به نظرم برای شما کامپوننت نمیتونه کافی باشه مخصوصا در رده های پایین که به هیچ عنوان
چون سریع به دیستروشن صدا میرسید .
به نظرم صلاح برا این هست که از کواکسیکال های با کیفیت استفاده کنید
اون سـاب ووفر مچ که انتخاب کردید برای نصب در جاهای فابریک ماشین هست و به شدت ناامید خواهید شد

با سلام خدمت شما و ممنون از راهنمییتون

با توجه به راهنمایی شما و مشورت با یکی‌ دیگه از دوستان تصمیم برای سیستم صوتی ماشین به این ترتیب شد

یک جفت کواکسیال برای استیج عقب
یک جفت کامپوننت رده بالا برای استیج جلو
یک عدد سابووفر و باکس

آمپلیفایر برای کامپوننت و کواکسیال

یک آمپلی فایر مونو برای سـاب ووفر

پخش الپاین ۱۴۵

و بعد از اینها هم برای مرحلهٔ بعدی یک پروسسور خوب

دلیل انتخاب این سیستم هم این شد که تو بعضی‌ سفر‌ها باید سـاب ووفر رو از صندوق در بیارم و تو این حالت کواکسیال‌ها کمی‌ بیس رو پر می‌کنن

موقعیی هم که سـاب ووفر تو ماشین باشه فقط استیج جلو رو استفاده می‌کنم با سـاب ووفر ، به خاطره همین باید کامپوننت جلو رو مورد خیلی‌ خوبی‌ انتخاب کنم تا به صورت تک استیج صدای خوبی داشته باشم

در همین راستا رفتم بازار و صدای چند تا کواکسیال رو به عنوان اولین قطعه که انتخاب کردم برای خرید شنیدم

صدای اینفینیتی ۱۱ و یک مدل از ممفیس و هرتز ۶۹۰ رو شنیدم . بین‌ این۳ تا هرتز صدای بهتری داشت به نظرم و تهیه کردمش و با ضبط کنوود ۷۰۰۶ روی ماشین نصب کردم . فعلا چیزی راجعبه صدا نمیگم تا آمپلی فایر رو تهیه کنم ، ولی‌ وکال تو ولومهای پایین که صدا دیستورت نشده بسیار شفاف و راضی کنندست برام. البته تا آمپلیفایر رو نبندم چیزی معلوم نمی‌شه . باند رو یک بار توی فضای فابریکش تو ماشین بستم و یکی بار هم تو باکس تقریبا ۱۰ لیتری ، توی باکس بیس کمتر میشد و دیتیل بیشتر به همین دلیل فعلا تو جای فابریک بستمشون
دوستان من باید این کواکسیال رو تو یه باکس ترجیحا کوچیک نصب کنم حتما، که بتونم تو ماشین جا به جأ کنم ، چون وقتی‌ صندوق رو پر کنم این جای فابریک‌ها میمونه زیر کلی‌ لوازم و تجهیزات سفر، لطفا راهنمایی کنید که چه حجم باکسی بسازم براشون و پورت داشته باشه یا سیلد .

در مورد آمپلی فایر هم یه مدل هرتز دیدم hdp4. بود مدلش . اگر بخوام برای استیج جلو یک جفت کامپوننت ۳وی نصب کنم این آمپلیفایر جوابگوی اونها با کواکسیال‌ها هست؟ تو این رنج قیمت انتخاب بهتری دارم ؟
در ضمن قرار شد برای کامپوننت روی درای جلو کیک پانل بسازیم که زاویهٔ اسپیکر‌ها نسبت به سرنشین جلو رو اصلاح کنیم

بازم ممنون از راهنمایی دوستان

بالا
 مشخصات  
پاسخ بهمراه نقل قول  
پستارسال شده در: شنبه Sep 10, 2016 3:05 am 
آفلاين
80 دسیبل!

تاريخ عضويت: چهارشنبه Mar 27, 2013 3:30 pm
خودرو: Pars ELX
پخش: Alpine 145E
آمپ اسپیکرها: Audison Voce Quattro
اسپیکرهای جلو: JBL 608 MkII
اسپیکرهای عقب: Jbl 608 Mk II
ساب ووفر: GrandZero 300SQ
آمپ ساب ووفر: Audison Voce Uno
با عرض سلام و خسته نباشید
کواکسیکال خوبی انتخاب کردید تبریک میگم
نیازی به پرسسور نخواهید داشت مگر برای اکتیو بستن سیستم که بحثی هست جدا و بعید میدونم فعلا نیازی بهش داشته باشید
برای ساخت جای کواکسیکال من باکس سیلد رو توصیه میکنم . اما قطعا 10 لیتر کم هست
برای آمپلیفایر هم گزینه مناسب و قوی رو انتخاب کردید
من توصیه میکنم حالا که به این سمت اومدید کامپوننت هم هرتز بگیرید تا فاکتور مچینگ رو داشته باشیم
راستی برای نویز گیری و بهبود شرایط اکوستیک ماشین هم میتونید هزینه کنید که قطعا استفاده های چندگانه خواهد داشت
یا حق .

بالا
 مشخصات  
پاسخ بهمراه نقل قول  
پستارسال شده در: شنبه Nov 12, 2016 5:35 pm 
آفلاين
روی خط 0 دسیبل!

سلام به همه ی دوستان

عایق کاری کف انجام شد و صدای بیرون خیلی کم شد

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

این هم پروزه ی نصب باندهای عقب
ساخت باکس برای کواک ها رو هم کنسل کردم چون باید حد اقل ۱۷ --۱۸ لیتری میساختم که جا گیر میشد برام

با یه اسپیسر برای باند یه کم زاویه ایجاد کردم که جهت باند به سمت گوش سرنشین جالو باشه

صدا نسبت به زمانی که باند رو داخل قسمت بار بسته بودم خیلی بهتر شد، هم حجم صدا هم تفکیک صداها

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

حالا نوبت کامپونت های جلو
یه جفت کامپوننت تری وی هرتز لازم دارم
نو تو بازار پیدا میشه ؟

بالا
 مشخصات  
پاسخ بهمراه نقل قول  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 6 پست ]